Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?

Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır?

Sıklıkla karşılaştığımız soruların başında gerçek derinin nasıl anlaşılacağı, hakiki derinin hissiyatının nasıl olduğu gibi sorulara bir rehber blogla yanıt veriyoruz. Suni deri ve gerçek deri arasındaki  ayrımı bilmeyenler malesef bilmeden sahte deri alarak dolandırılabilir. Bu durumun önüne geçilebilmesi için işte bilmeniz gerekenler;

Gerçek Deriyi Anlamanın Yolları

1. Ürünün gerçek deri olduğu mutlaka belirtilmelidir

Deri bir cüzdan, çanta, ayakkabı veya ceket almaya niyetendiğinizde ilk dikkat etmeniz gereken şey ürünün hakiki deri olduğunun açık bir dille belirtildiği ibarenin bulunmasıdır. Kaçamak cevaplar vererek kullanıcıyı yanıltmaya çalışan işletmeler sentetik deri veya plastik kullanacağı için sahte deri satmaya çalışacaklardır. Hayvansal ürün kullanılmıştır, hakiki deri, gerçek deri gibi kullanıcıya doğrudan deri hakkında bilgi vermeyen ürünlerden uzak durmalısınız.

2. Gerçek deri yüzeyi gözenekli olur

Deri yüzeyi tıpkı hayvan derisinde ve kendi derimizde olduğu gibi gözenekli ve kusurlu yapıya sahip olmalıdır. Tabi ki deri yüzeyi işlenerek kullanıma hazır hale getirilmektedir ve mevcut kusurlar giderilmeye, işlenmeye çalışılmaktadır ancak tam anlamıyla gerçek deri üzerindeki gözenekli yapı kaybedilemez. Kusursuz bir deriyle karşı karşıyaysanız sentetik yani sahte deriye baktığınızı tahminlemelisiniz. Gerçek deride çizikler, kırışıklıklar olması tam olarak gerçek derinin özelliğidir.

-%36
-%30
-%50
-%50
-%30
Çok Satan
-%30
-%40
-%37

3. Hakiki deriye baskı yapıldığında iz kalır

Parmağınızla deri cüzdan üzerine baskı yaptığınızda bir süre yaptığınız baskının izinin geçmediğini görmelisiniz. Sentetik malzeme kullanılarak imal edilmiş cüzdanlar, çantalarda ise baskı yaptığınızda da aynı şekilde kalacaktır.

4.Gerçek deri kokusunu almalısınız

Gerçek deri kokusu ve plastik kokusu birbirinden sert çizgilerle ayrılır. Yoğun plastik kokusunu alıyorsanız muhtemelen suni deri kullanılarak imal edilmiş bir ürünle karşı karşıyasınızdır. Gerçek deri kokusu doğal ve küflü bir koku yayar.

5. Gerçek deri dokusu yumuşaktır

Hakiki deriye dokunduğuz anda yumuşacık bir dokunuş hissedersiniz. Sentetik deri dokusu sizi büyülemez. Ancak hakiki deri dokunuşu kendine has, soft bir hissiyat yaratır.

-%17
-%17
-%17
-%17
-%17
-%33
-%36
-%36

6. Gerçek deri nemi emer

Suni deriye su döküldüğü zaman üzerinden akıp giderken gerçek deri üzerine dökülen, damlayan suyu emecektir. Suyu içine çekmesi derinin gerçek olduğunun kanıtıdır.

7. Hakiki deri de istenilen renklerde olabilir

Derinin, ürünün rengi sizi yanıltmasın. Çünkü gerçek deri de boyanabilir, renk eklenebilir. Bitkisel tabaklama yapıldığı için gerçek derinin has yapısı rahatlıkla anlaşılabilir.

8. Gerçek deri suni deriye göre pahalıdır

Gerçek deriyi komik ve ucuz fiyatlara bulamazsınız. Suni deri makine yapımı olarak üretildiği için oldukça ucuz fiyatlara satışa sunulmaktadır. Ancak bu durum hakiki deri için mümkün değildir. GHHer deri parçası özel ve biriciktir. Bu yüzden ucuz fiyatlarla kullanıcıya sunulmaz.

-%17
-%17
-%17
-%17
-%44
-%44
-%40
-%50

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
1
👋 Merhaba,
Gerçek Deri Nasıl Anlaşılır? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?