Erkek Cüzdan Nasıl Olmalıdır?

Büyük bir erkek aksesuar kullanıcı paydasına bakıldığında ortak olarak tercih edilen erkek aksesuarlarının cüzdanlar olduğunu görmekteyiz. Birçok farklı çesit tasarım, renk ve model arasından erkek kullanıcılar için en uygun olan erkek cüzdan nasıl bulunur, erkek cüzdanlarında olması gerekenler nelerdir, erkek cüzdan nasıl olmalıdır gelin birlikte cevaplayalım;

-%6
-%6
-%6
-%36
-%36
-%36
-%36
-%36

Erkek Cüzdan

Erkek cüzdan; kimlik, ehliyet, para, banka kartları, gibi hayati önem taşıyan bilgi ve belgelerin korunması, muhafaza edilmesi için kullanılan aksesuarlardır. Büyük bir erkek kullanıcı kitlesinin saat haricinde en çok kullandığı aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır. Dolayısıyla her erkeğin en az bir adet sahip olduğu cüzdanlar, kullanıcının tarzı ve karakteri hakkında bizlere çok fazla tüyo verebilir. Birbirinden farklı ihtiyaçlara cevap veren cüzdan modelleri incelendiğinde erkek cüzdanlarının nasıl olması gerektiği hakkında bir iç görü sunabiliyoruz.  

Erkek Cüzdanı Nasıl Seçilir?

 • Öncelikli olarak cüzdan seçimi yaparken ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalısınız. Tarzınız ve kullanmaktan hoşlandığınız parçaları düşünerek seçenekler gözlemlemelisiniz. Detaylı bir şekilde cüzdan alınırken nelere dikkat edilmeli yazımızı okuduktan sonra mutlaka genel kanıya sahip olacaksınız. Peki özellikle erkeklerin dikkat etmesi gereken durumlardan bahsedecek olursak;
 • Cüzdan satın alınırken mutlaka imal edildiği malzemeye dikkat edilmelidir. Uzun ömürlü, sağlıklı ve sağlam bir erkek cüzdan arıyorsanız tercihinizi deri cüzdandan yana kullanmalısınız. Hakiki deri cüzdan haricinde cüzdanlar; suni sentetik deri, plastik ve kumaş malzemeler kullanılarak da üretilebilir ancak ne uzun ömürlü olur ne de kullanıcıya iyi bir cüzdan deneyimi yaşatır. Deri cüzdanlar dokusu ve biricik olmasıyla kullanıcısı üzerinde muhteşem bir etki bırakmaktadır.
-%4
-%4
-%4
-%4
-%4
-%4
-%4
-%4
 • Cüzdanın boyutu mutlaka erkek kullanıcılar için öncelikli olarak düşünülmesi gereken adımlardandır. Çünkü çoğu erkek kullanıcı çanta kullanmayı tercih etmedikleri için arka ceplerinde veya ellerinde taşımaktadırlar. Bu da zamanla erkek kullanıcıları zor duruma düşürmektedir. Eğer cüzdanınızı koyacağınız bir çanta yanınızda bulundurmuyorsanız ceplerinize sığabilecek boyutlarda cüzdanlar tercih etmelisiniz.
 • Cüzdan kullanımında öncelikli olarak yanıt verilmek istenen ihtiyaç göz önünde bulundurulmalıdır. Örneğin nakit para kullanımınız banka kartları kullanmanıza nispeten daha azsa tercihiniz kredi kartlığından yana olabilir. Birçok farklı kart yuvası olan kartlık modelleri kişise kartlarınızı en sağlıklı şekilde muhafaza edecek nitelilikteki cüzdanlardan olacaktır. Kartlık modelleri arasında kullanıcıların beğenisini kolay kullanımıyla toplayan mekanizmalı cüzdan modellerini de bu aşamada düşünmekte fayda var. Eğer rahat kullanım arayan, ihtiyacınız olduğunda hızla kartlarınıza ulaşmayı tercih eden erkek kullanıcılarımızdansanız mutlaka mekanizmalı cüzdan modellerini düşünmelisiniz.
-%17
-%17
-%17
-%17
-%17
-%33
-%36
-%36
 • Erkek cüzdanlarının en fazla arada kalınan konusu ise seçilecek cüzdan rengidir. Her deri cüzdanın ruhu vardır. Modelleri gezinirken mutlaka size hitap edecek en az bir tane cüzdan modeli ve rengi göreceksiniz. Her deri biricik yapıya sahip olduğu için kullanıcısına da o eşsiz hissi verecektir. Çoğunlukla erkek kullanıcılar diğer eşyalar, kıyafet ve ayakkabı gibi farklı kombinasyonlara rahatlıkla uyabileceği renkler seçtiği görülmektedir. Burada da Garbalia istatistiklerine dayanarak en fazla tercih edilen erkek cüzdan renginin siyah, taba ve kahverengi olduğunu söyleyebiliriz. Sizler de cüzdan almadan önce favori renginizi, kendinizi en öz güvenli hissedeceğiniz ve diğer kombinlerinizle en uyumlu olacak renkleri tercih etmenizde fayda vardır.
 • Hem banka kartları hem de nakit para fiş, fatura bulundurmayı tercih ediyorum diyenlerdenseniz katlanabilir Garbalia kalitesiyle sunulan hakiki deri erkek cüzdan modellerini tercih edebilirsiniz. Klasik ve en çok tercih edilen modellerden olan kart yuvalı, bozuk para bölmeli erkek cüzdanları geleneklerinden vazgeçemeyenler için muhteşem seçenekler sunar.
-%40
-%30
-%30
-%30
-%40
-%40
-%40
-%40

Erkek Cüzdan Kullanımında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Erkek cüzdan modellerinde birbirinden farklı renk ve tasarımlarla yapabileceğiniz seçimler mevcuttur. Garbalia hakiki deri erkek cüzdan kullanımında dikkat etmeniz gereken birkaç püf nokta vardır. Deri cüzdan bakımı hakkında daha detaylı bilgiye deri cüzdan bakımı nasıl yapılır yazımızdan ulaşabilirsiniz. Erkek cüzdan için dikkat etmeniz gerekenler;

 • Erkek cüzdanınızı belirli aralıklarla temizleyin. Temizleme sırasında yoğun kimyasal maddeler kullanmanız dokusunu aşındırabilir. Nemli bez yardımıyla temizliğini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Cüzdanınızda gereksiz eşyalar bulundurup şişmesine engel olmalısınız. Emin olun şişkin cüzdan deri dokusunu esneteceği için hoş durmayacaktır.
 • Cüzdanınızda sivri ve kesici aletler bulundurmayın. Anahtar seti gibi yapıyı deforme edebilecek sivri ve sert maddeler bulundurmamaya özen göstermelisiniz.
 • Cüzdanınıza bakım yapmayı ihmal etmeyin. Bir miktar deri kremi sürmediğiniz sürece deri çatlamaya başlayabilir.
 • Erkek cüzdanınızı arka cebinizde taşımaktan çekinmeyin ancak üzerine oturmaktan kaçınmanız gerekmektedir. Derinin esnek dokusundan etkilenip yapısını deforme edebilirsiniz.

Erkek Cüzdanları Nerede Taşınmalıdır?

Cüzdan erkekler tarafından tuhaf bir şekilde hor kullanılmaktadır. Birçoğunuz arka cebin cüzdan taşımak için tasarlandığını düşünebilir. Belki haklı olabilirler. Cüzdan deneyiminizin çoğu yıpranma ve yıpranma günlük kullanımdan kaynaklanır. Aşındırıcı malzemeden yapılmış bir giysinin cebine koyarsanız (daha da kötüsü, arka cebinize koyup bütün gün üzerine oturursanız), hızla zarar görür. Evet arka cep cüzdan koymak için harika olabilir ancak derinin esnek yapısı dolayısıyla üzerine oturduğunuzda yapısı deforme olabilir.

-%52
-%33
-%17
-%17
-%17
-%17
-%17
-%47

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
1
👋 Merhaba,
Erkek Cüzdan Nasıl Olmalıdır? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?