Cüzdanda Mutlaka Bulunması Gerekenler

Cüzdanda Mutlaka Bulunması Gerekenler

Cüzdanları; banka kartlarımızı, paralarımızı doğru bir şekilde saklamak için kullandığımız doğru. Peki mucizevi şekilde cüzdanda taşınan ve inanılmaz iş gören malzemelerin hangilerini sizler de cüzdanınızda bulunduruyorsunuz. İşte cüzdanınızda bulundurmanız gereken, hayat kurtarıcı pratik bilgilerle karşınızdayız.

1. Kimlik

Kimliğiniz için mutlaka cüzdanınızda değişmeyen bir alan bulunmalıdır. Genel olarak şeffaf yuva kimlik saklanmak için kullanılmaktadır. Oldukça işe yarar bu bölmeyi siz de kimliğinizi sakladığınız alan haline getirerek unuttum mu, düşürdüm mü diye endişeye kapılmadan yalnızca kendi bölmesinde arayabilirsiniz. Kullandıktan sonra hemen ait olduğu yere koymanız ve bunu alışkanlık haline getirmeniz ardına sizler için inanılmaz kolaylık sağlayacaktır.

2. Banka Kartları

Günümüzün en popüler ödeme aracı olan banka kartları, kredi kartları cüzdanların olmazsa olmazları arasında yer almaktadır. Özellikle en sık kullandığınız banka kartlarının sırasına göre yerleştirmeniz sizlere ihtiyacınız olan kartı hemen bulmanız avantajı sağlayacaktır. Tabi ki mekanizmalı cüzdan kullananlardansanız kartlarınızı cüzdan içerisinde bulma çabasına girmeyeceksiniz. Kartlarınızı kullandıktan hemen sonra geri ait olduğu yere koymayı alışkanlık haline getirmenizi şiddetle tavsiye ederiz. Çünkü çok çabuk unutulan, cebe atılınca düşmeye çok yatkın olan kartları güvenle saklamanın en iyi yolu düzenli korumaktan geçmektedir.

-%39
-%33
-%33
-%40
-%39
-%40
-%37
-%44

3. Nakit Para

Her ne kadar günümüzde kartları her yerde kullanabiliyor olsak da nakit para ihtiyacını uzunca bir süre hissedeceğiz gibi görünüyor. Nakit paranın çoğu zaman kartla ödeme yapamadığımız gibi beklenmedik durumlarda lazım olduğu düşünülürse cüzdan içerisinde bir miktar nakit para ve özellikle bozuk para bulundurmaktan kaçınmamalısınız.

4. Ehliyet

Cüzdanınızda bulundurmanız gereken kartların içinde ehliyetin yeri ve önemi oldukça belirgindir. Çoğu zaman kimlik kartı yerine de kullanılabilen ehliyetler, ihtiyaç dahilinde gerçekten hayat kurtarıcı olmaktadır. Evde mi unuttum, yanımda mı diye endişeye kapılmamak adına cüzdanınızda bir ehliyete ait değişmez bir yuva bulunması da tavsiyelerimiz arasında yer almaktadır.

5. Acil Durumda Ulaşılabilecek Numara

Olası acil bir durumda mutlaka cüzdanınızda ailenizden, dostlarınızdan birinin numarası bulunmalıdır. Bilinciniz kapalı veya kendinizi ifade edemeyeceğiniz kötü bir durumla karşılaşmanız durumunda sağlık görevlilerine yardımcı olabilecek, hastalıklarınız, kullandığınız ilaçlar veya özel durumlarınızı anlatabilecek bir kişinin vereceği bilgiler sizler için hayati önem taşıyabilir. Keza cüzdanınızı kaybetmeniz durumda da cüzdanı bulan kişinin ulaşabileceğ, bir numara olması oldukça sağlıklı olacaktır.

 

6. Sevdiklerinizin Fotoğrafı

Daha çok eskilerde popüler olan bu güzel adet kimi gelenekseverler için hala oldukça önemli durumdadır. Her ne kadar telefonunuzda binlerce fotoğrafı bulunsa da fiziksel bir fotoğrafın vermiş olduğu yakınlığı değişmeyenler için mutlaka cüzdanlarınızda fotoğraf bulundurmalısınız.

 

7. Yara Bandı

Ne zaman ihtiyacınız olduğunu asla tahminleyemeyeceğiniz, minik ve hayat kurtarıcı olan yara bandı mutlaka cüzdanınızda yer edinmesi gerekenler arasında yer almaktadır. Temiz ve kuru bir şekilde saklayabileceğiniz cüzdan içerisinde olmazsa olmazlar arasında yer almaktadır.

8. Kürdan

Özellikle diş teli kullananların çok iyi bildiği yemek sonrası diş temizliği için olmazsa olmazlardan kürdan mutlaka cüzdan içerisinde kendine yer edinmelidir. Kimse dişinde maydanoz olduğu düşüncesine katlanamazken önlem amacıyla bir kürdan cüzdan içerisinde muhafaza edilebilir.

9. Pena

Müzisyenseniz veya gitar çalmaktan hoşlanıyorsanız çok iyi bileceğiniz üzere pena sürekli kaybolan, kolayca saklanamayan aletlerin başında gelmektedir. Sizler de yedek penanızı cüzdanınızda saklayarak inanılmaz kolaylık yakalayabilirsiniz

-%30
-%40
-%40
-%39
-%50
-%33
-%40
-%33

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
1
👋 Merhaba,
Cüzdanda Mutlaka Bulunması Gerekenler ile ilgili bilgi almak ister misiniz?