Crazy Deri Nedir?

Crazy Deri Nedir?

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve bizlerin cüzdanları tasarlarken kullandığımız crazy deri hakkında birçok soru aldık ve bu soruların yanıtları için bir blog oluşturalım istedik.

Crazy deri, çılgın at derisi olarak bilinir. Crazy deri, atlara ait deri kullanıldığı anlamına gelmez yalnızca ismini almıştır çünkü bu tür deri at eyerleri arasında çok popülerdir, eyer derisi olarak da anılabilir. Eyer derisi olarak da kullanılan crazy deri, düzleştirilmiş sırçalı deri yüzeyine özel bir tür cilanın sürülmesiyle elde edilir. Cila, deri liflerini güçlendirir ve bu şekilde çizildiklerinde veya ovalandıklarında derinin doğal rengi oluşur. Vintage yani eski görünümü veren cilalama işlemleriyle elde edilir ve kullanıcılar için bambaşka bir görünüm sağlanır.

Crazy deri, cüzdan yapımı için kullanılan deri çeşitleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır. Crazy deri kullanarak tasarladığımız cüzdanlarımızı incelediniz mi?

-%44
-%30
-%30

Crazy Deri Özellikleri Nelerdir?

  • Crazy deri, eskitilmiş deri görüntüsü sunar. Vintage deri görünümü rustik severler için oldukça farklı tasarım sunar. Deri yüzeyinde görülen çizik Crazy derideki renk farklılıkları crazy deri özelliğidir.
  • Crazy deri inanılmaz sağlam bir yapıya sahiptir. Deri yüzeyine uygulanan cila ile dayanıklılık artırılıp su geçirmez özellik kazandırılır. Yapılan cila işlemiyle hakiki derinin suları emme dezavantajının önüne geçilmeye çalışılır.
  • Crazy deri dokusu balmumu hissiyatı verir. Deri yüzeyine balmumu uygulandığından farklı birçok rengin elde edilmesine olanak sağlar.
  • Crazy deri, normal ham deri yüzeyinin analin boyama yöntemi ile boyanıp sonrasında boya yüzeyinin doğal yağlar veya waxlar ile mühürlenmesi yöntemiyle hazırlanır.
  • Yağlı deridir. Yağlı derinin en çok kullanılan türü crazy deridir.
  • Crazy deriye kuvvet uyguladığınızda hızlı bir şekilde renk değişimi yapar. Kuvvet uygulanan alanın ovulmasıyla yağlı yapısından dolayı yeniden eski görünümüne kavuşur. Bu nedenle crazy deri bakımını düzenli olarak gerçekleştirmelisiniz.

Deri cüzdan bakımını bilmiyorsanız, deri cüzdan bakımı nasıl yapılır yazımızdan içeriğe ulaşabilirsiniz.

-%19
-%19
-%19
-%19
-%19
-%19
-%19
-%19

Crazy Deri Cüzdan

Toptan ve perakende cüzdan üreticisi Garbalia olarak, cüzdanlarımızı imal ederken crazy deri kullanıyoruz. Crazy deri hemen hemen tüm kullanıcılarımız tarafından beğeni topladı ve toplamaya devam ediyor. Farklı dokusu, hissiyatı ve sıradışı görünüşüyle deri cüzdan tasarımı için farklılık arayan kullanıcılara eşsiz çözümler sunuyor. Erkek cüzdanı büyük bir erkek kitesinin ortak olarak özen gösterip kullandığı tek aksesuar olarak karşımıza çıkmaktadır. Garbalia olarak erkek kullanıcılar için özenerek imal ettiği erkek cüzdan modellerini inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde kadınlar için oldukça kıymetli olan cüzdan tasarımlarını crazy deri kullarak gerçekleştirmemizde kıymetli kadın kullanıcılarımızdan aldığımız olumlu yorumların etkisini söylememiz gerekir. Farklı ve eşsiz tasarım kadın cüzdan modellerini inceleyebilirsiniz. İçerisinde en önemli kartların, bilgilerin, paraların bulunduğu cüzdanların sağlam olması gerektiği su götürmez bir gerçek. Dayanıklılığın yanında farklı tasarım ve kaliteyi de kullanıcılarına sunan Garbalia bugüne kadar birçok olumlu yorumlara ev sahipliği yaptı. Sizler de crazy deri kullanarak imal ettiğimiz deri cüzdan modellerine yakından bakabilir, Garbalia kalitesiyle tanışabilirsiniz.

 

 

Crazy Deri Bakımı Nasıl Olur?

Crazy deri bakımında öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta derinin özel dokusuna zarar verecek yoğun ve yıpratıcı kimyasallar tercih etmemeli, düzenli aralıklarla yalnızca yumuşak nemli bez yardımıyla silmeli ve kendi kendine kurumaya bırakmalısınız. Uygulanacak kurutma makinesi veya yoğun buhar deri yüzeyine zarar vereceği için yapay ısı verilmesinden kaçılması gerekmektedir. Crazy deri cüzdan bakımı için sıklıkla tercih edilen saf yağlı kremler kullanılarak cüzdan üzerine uygulanmalı, ovularak cüzdan yüzeyine yedirilmelidir. Yağlı deri olduğu için dokusu kolay kolay aşınmayacak düzenli bakımlarla ömrünü daha da uzatabilmenize olanak sağlayacaktır.

Deri cüzdan bakımı hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak isterseniz deri cüzdan bakımı nasıl yapılır yazımızdan içeriğe ulaşabilirsiniz.

 

 

-%30
-%40
-%40
-%33

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
1
👋 Merhaba,
Crazy Deri Nedir? ile ilgili bilgi almak ister misiniz?