Anneler Günü Hediyesi: Kadın Cüzdan

Anneler Günü Hediyeniz Hazır Mı?

Kıymetli annelerimiz her ne kadar her gün değerli olsa da varsın bir gün onları mutlu etmek, hediye almak, gülümsetebilmek için bir gün seçilmiş olsun. İşte bu seçilmiş gün her yıl mayıs ayının ikinci pazarıdır. 2021 için 9 Mayıs’a denk gelen Anneler Günü için sizler de hediyenizi aldınız mı?

-%48
-%27
-%15
-%46
-%10
-%8
-%12
-%15

Anneler Günü Neden Kutlanır?

Bu zamana kadar anneler gününün neden kutlandığını ya da nasıl kutlanmaya başlayıp geleneğe dönüştüğünü hiç merak ettiniz mi? Sizler için ufak bir Anneler Günü tarihçesi ekledik;

Anneler Günü dünyanın her yerinde farklı tarihlerde kutlanmaktadır. Anneler günü kutlama geleneği ise Antik Yunanlıların Yunan mitolojisindeki pek çok tanrı ve tanrıçanın annesi olan Rhea onuruna verdikleri yıllık ilkbahar festivali kutlamalarına dayanır. Benzer şekilde Antik Romalılar da ilkbahar festivallerini İsa’nın doğumundan 250 yıl öncesinden ana tanrıça Kibele onuruna kutluyorlardı.

Günümüzdeki anlamda anneler günü kutlaması ise ABD’de Anna Jarvis öncülüğünde başlamıştır. Anna Jarvis, kaybettiği kendi annesi için 10 Mayıs 1908’de, bugün Anneler Günü’nün ilk resmi kutlaması olan Grafton, Batı Virginia’daki Uluslararası Anneler Günü olan Andrews Methodist Episcopal Kilisesi’nde annesini ve tüm annelerini onurlandırmak için bir anma töreni düzenledi. Uluslararası Anneler Günü, 1914 yılında Kongrenin onayıyla Amerika çapında genişledi.

-%15
-%15
-%32
-%19
-%10
-%7
-%20
-%19

Ulusal bildiri çabalarının kamuoyunda onaylanmasını temsil etse de, Jarvis her zaman kendisinin anma gününün lideri olduğuna inandı ve bu nedenle tüm anneleri ve anneliği onurlandırmak için günün duygusal önemine olan yerleşik inancını sürdürdü. Jarvis, beyaz karanfil amblemi gibi somut nesnelerin sembolizmine değer verdi ve şöyle tanımladı: “Beyazlığı, anne sevgisinin gerçekliğini, saflığını ve geniş hayırseverliğini sembolize etmektir; kokusu, anısı ve duaları. Karanfil yapraklarını düşürmez, ölürken onları yüreğine sarar ve böylece anneler çocuklarını gönüllerine sararlar, anneleri asla ölmez. Bu çiçeği seçtiğimde annemin beyaz pembeli yatağını hatırlıyordum.”

İşte böylesine derin sevgiden başlayan kutlama geleneği günümüze bu şekilde ulaşmıştır.

-%32
-%32
-%32
-%32
-%32
-%32
-%32
-%32

Anneler Gününde Ne Alınır?

Koşulsuz sevgi ve sabrını evlatlarına armağan eden anneler için aslına bakarsanız ne hediye alınsa da haklarını ödeyemeyeceğimizi hepimiz biliyoruz. Bu yüzden mükemmel hediyeyi bulmanın yollarını arıyoruz. Bu zamana kadar çiçek veya ev eşyası aldıysanız 2021 Anneler Günü için farklılık yapıp Garbalia’nın el yapımı hakiki deri cüzdanlarını tercih edebilirsiniz. Birbirinden özel tasarımların bulunduğu kadın cüzdan koleksiyonlarımızda anneleri sevindirecek pek çok farklı model bulacaksanız.

Örneğin anneniz geniş cüzdan kullanmayı tercih ediyorsa özel renklerin bulunduğu portföy cüzdanlarımızı, fermuarlı cüzdanları almayı tercih edebilirsiniz. Genellikle anneler çok gözlü rahatça eşyalarını sığdırabileceği cüzdan kullanmayı sevmektedirler. Tam da ihtiyaçlarını karşılayabilecek hakiki deri kadın cüzdan modellerimizi inceleyerek annenizi sevindirebilirsiniz. Aksine daha minimal cüzdan tasarımlarından hoşlanıyorsa da daha küçük boyutlardaki farklı tasarımlarımızı şimdi inceleyebilirsiniz.

Değerli anneleriniz için seçeceğiniz cüzdan modellerinin üzerine ücretsiz bir şekilde annenizin ismini ekleyebilir, onu daha da benzersiz kılabilirsiniz. Bizler Garbalia ailesi olarak tüm kıymetli annelerimizin anneler gününü kutluyor, sağlık ve mutluluk diliyoruz.

-%48
-%27
-%20
-%10
-%25
-%19
-%21
-%30

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Sohbete Başla
1
👋 Merhaba,
Anneler Günü Hediyesi: Kadın Cüzdan ile ilgili bilgi almak ister misiniz?